BİLGİLENDİRME Forum Kuralları

'Forum Kuralları' forumunda Ander tarafından 6 May 2020 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. Ander

  Ander Site Yetkilisi Administrator

  Katılım:
  28 Nis 2020
  Mesaj:
  81
  Alınan Beğeniler:
  13
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yapabilecekleriniz; (Forum ve Discord sunucumuz için geçerlidir)

  • İyi ve Kibar Olun Her insan saygıyı hakeder. Pozitif, sıcak kanlı mesajlar yazmanız tüm üyelerimizin rahat edeceği sıcak ve samimi bir ortam yaratacaktır.
  • Arama Yapın Çoğu soru daha önceden sorulmuştur. Sorununuza çözüm bulmak için önce arama yapın, eğer hala bulamadıysanız konu açmakta özgür hissedebilirsiniz. Forumu temiz tutmak için aynı konulardan tekrar tekrar açmamaya özen gösterin.
  • Mesaj Göndermeden Önce Düşünün Mantıklı, iyi düşünülmüş, okunaklı, anlaşılır mesajlar diğer üyelere anlatmak istediğiniz şeyi anlatmanızda en etkili yoldur.
  • Rapor Edin Bir içeriğin uygunsuz olduğunu gördüğünüzde rapor edin. Bu yetkililere bildirilecektir ve en kısa zamanda ilgilenilecektir.
  • Doğru Bölümde İçerik Yayınlayın Konunuzu doğru bölüme açmanız, o alanda ilgili kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yanlış bölüme açılan konular moderatörlerimiz tarafından ilgili bölüme taşınacak ve uyarı verilecektir.
  • Konuya Bağlı Kalın Bir konuda, konu içeriğine bağlı kalın. Farklı tartışmalar için farklı konular açılmalıdır.
  • Türkçe'yi Doğru Kullanın Konularınızda güzel dilimizi doğru şekilde kullanmaya özen gösterin. Anlaşılmaz, noktalama işaretlerine uymayan yazılar diğer kullanıcılarımız tarafından anlaşılamayacağı gibi göz zevkini de bozmaktadır.

  Yapamayacaklarınız; (Forum ve Discord sunucumuz için geçerlidir)

  1- Küfür/Hakaret Kullanımı
  •Aile dostu bir forum olarak tüm içeriğimizin bütün yaş gruplarına uygun olması gerekmektedir. Uygunsuz içerik barındıran tüm gönderiler ceza almanıza neden olabilir. Bunlara; resimler, videolar, kendi kendinize sansürleme (a.../s***r), farklı forumlarda kullanılan sansürleme türleri ve kısaltmalarda (bs) dahildir.
  2- Spam
  •Konu güncelleme amaçlı gönderiler dahil olmak üzere; "+1", "+++", "süper", "güzel" ve bunlar gibi mesajları içeren gönderiler ("teşekkür" hariç), sadece ifade (emoji) içeren mesajlar, mesaj sayısını artırmak amacıyla atılmış genel ve benzer mesajlar, konuya dikkat çekmek amacıyla 9 veya daha fazla kullanıcıyı toplu olarak konuya etiketlemek, içeriğin %50'sinden fazlası büyük harf içeren mesajlar (profil mesajları kısmı hariç) ve konu başlıkları, anlamsız kelime öbeği veya ifade içeren mesajlar, çözüm arayan üyelerin konularına gönderilen "Google'da arat" tarzındaki mesajlar, tamamen özel sembol içeren mesajlar, spam olarak kabul edilir ve izin verilmez. Bu kural, profillerde, sohbet kutusunda, sosyal forumlar kategorilerinde ve özel konuşmalarda esnektir; bu esnekliğin kötüye kullanımı durumunda üye uyarı alabilir. Bunun dışında, sadece caps veya gif içeren mesajlar eğer konu ile alakalı ise spam olarak sayılmaz ve uyarı verilmez. Konu başlığı ile alakası olmayan mesajlar spam olarak değerlendilir ve uyarı puanı verilebilir.
  3- Aynı Konuların Tekrarlanması
  •Aynı konudan birden fazla açmanız spam sayılır ve buna izin verilmez. Bu şekilde konular açmanız forum kurallarına aykırıdır. Ayrıca, bir sunucuya ait Sunucular bölümünde en fazla bir adet konu bulunabilir; hali hazırda aktif bir sunucu konusu bulunuyor ise bu sunucu için açacağınız yeni konular uyarı almanıza sebep olabilir.
  4- Ürün Satışı ve Takası (YASAK!)
  Son düzenleme: 30 May 2020
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş