Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz. Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Modem Nedir ? VDSL Nedir? Adsl nedir?

Anotherday

Yardımcı Moderatör
Katılım
23 Kas 2020
Mesajlar
28
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Yaş
31
Konum
İstanbul
Modem Nedir ?
Modem, tanım olarak "Modülator" ve "Demodülator" kelimelerinin birleşiminden gelmektedir Çevirge ya da Modem, bilgisayarların genel ağa bağlantısını sağlayan ve bir bilgisayarı bağlayan aygıttır. Modem, verileri ses sinyallerine ses sinyallerini verilere dönüştürerek verileri taşır.Günümüzde bir çok özellikte modem bulunmaktadır. Usb bellek ve veri depolama için kullanılan çeşitleride mevcuttur ,son yıllarda Dual bant modemler ve vdsl modemler yayyın olmaya başlamıştır.

VDSL Nedir?

Very high data rate DSL, çok yüksek hızlar vadeden gelişen bir teknolojidir. ADSL ile benzerlik göstersede bu DSL teknolojisi, Telefon ve ISDN servis sağlayıcılarının yanında geliş yönünde 54.2 Mbps, gidiş yönünde 17.2 kbps-3.3 Mbps arası hızlarda çoğul ortam trafiğine kadar çıkmaktadır.
ADSL bağlantı türünden daha fazla miktarda hız sağlamaktadır.


ADSL Nedir ?
Asimetrik Sayısal Abone Hattı, günümüzde internet bağlantısı için en çok kullanılan bağlantı tekniğidir. İlk olmadasa günümüzde eski diye tabir edemiyeceğimiz bir internet bağlantı türdür. Bir dağıtıcı, tek bir telefon bağlantısı ile hem ADSL hattına hem de gelen çağrılara izin verilir . ADSL genellikle merkez ofisten 5 kilometreden uzakta olmayan mesafelere dağıtılabilir. Ülkemizde alt yapının gelişmesi ile Adsl internet bağlantsının yerini VDSL ve Fiber bağlantı almaya başlamıştır.


Fiber optik, internet Nedir ? (Fiber İnternet)


Fiber optik iletişim, ya da bilinen halk adıyla ışık internet, optik lif boyunca ışık sinyalleri göndererek bilginin bir yerden başka bir yere iletilmesi metodudur. Işık, bilgi taşımak için yönlendirilmiş elektromanyetik taşıyıcı dalga görevi görürler.
ve daha fazlası fiber internet olarak tabir edilebilir.
 
Üst Alt