DARKORBİT Yeni başlayanlar için bir rehber

ALe

Katılım
11 May 2021
Mesajlar
18
Tepkime puanı
7
Puanları
8
Yaş
43
Konum
merkez
Web sitesi
torrentoyunindir.vip
You must be registered for see images attachMerhabalar ko-master.com ailesi Yeni başlayanlar için bir rehber Oyuna başladınız geminiz Liberator olacaktır, ilk görevlerinizi yapmak için başlangıç için uygun bir gemidir. Oyunun başlangıç görevlerini yaparak bir miktar Credits, Uridium, LF-3 lazeri kazanacaksınız. Bunlar bir kenarda kalsın şimdi, geminiz Liberator ve başlangıç için ideal olsa da sizi fazla götürmeyecektir.


Elinizde ki Credits ile açık arttırma kısmından kendinize Leonov almanızı tavsiye ediyorum. Açık arttırmadan 10.000 Credits karşılığında alabilirsiniz :)
You must be registered for see images attachLeonov gemisi kendi haritalarınızda (x-1 ve x-4 haritaları arasında) sizlere ekstra özellikler sağlayacaktır.

Geminiz artık tamam, şimdi ise lazer ve jeneratör işlerimize gelelim.

Geminizin hızı kendi haritalarınızda 380 olacaktır, en iyi hız jeneratörü size ekstra 10 hız sağlıyor. 2 tane hız jeneratörü ve 4 tane kalkan koymanız size kendi haritalarınızda rahat olmanızı sağlayacaktır.

Şimdi gelelim lazerlerimize. Görevlerden size bir kaç tane LF-3 lazeri vermiş olması gerekiyor, ancak geminizde hala boş yerler var değil mi? Bunlar SLL-02 lazeri ile dolduralım şimdilik, Credits ile alabileceğiniz en iyi lazerdir.Şimdi geminiz var, lazerleriniz ve jeneratörlerinizi de taktınız ancak bir eksik var şu anda değil mi? Droidler!

Oyunda 4 çeşit Droid mevcuttur. Bunlar;

Flax (1 Slotlu droid)
İris (2 Slotlu droid)
Apis (2 Slotlu droid)
Zeus (2 Slotlu droid)

Bu droidleri nasıl elde edebiliriz? Flax droidi başlangıçta görevleri yaparak 1 tane alabilirsiniz, veya dükkandan Credits karşılığında alabilirsiniz.

İris droidini birleştir kısmından, dükkandan Uridium ile veya açık arttırma kısmından Credits ile alınabilir.

İris birleştirmek;


You must be registered for see images attach


Apis ve Zeus droidlerini ise sadece birleştir kısmından parçalarını Uridium ile satın alarak veya yeşil ganimet kutularından çıkartarak birleştirebilirsiniz.

Örnek Apis birleştirmek;

You must be registered for see images attachŞimdi Droidlerinizi aldığınıza göre droidleriniz için uçuş düzeni lazım değil mi? Dükkanda Droidler kısmında bir çok droid uçuş düzeni mevcut, hepsinin artı ve eksi yönleri vardır. Kendinize uygun olanı seçin :)

Artık droidleriniz, lazerleriniz ve jeneratörlerinizi tamamladığınıza göre seviyenizi arttırarak daha fazla haritaya açılma zamanı geldi değil mi? Kullandığınız gemiye bağlı olarak oyunda 2 tane tecrübe modülü mevcuttur. Leonov ile oynuyorsanız +%20 tecrübe modülünü almanızı öneriyorum. Bunları dükkandan ekstralar kısmından Credits karşılığında alabilirsiniz.

Tecrübe modülleri;

You must be registered for see images attach


Tecrübe modüllerinizi taktınız, görevlerinizi yapıyorsunuz ve artık gelişmeye başladınız. Geminiz Flaxlı bir gemi ise Credits toplayarak açık arttırmadan İris droidini almanızı öneriyorum.

Bir diğer önemli kısım Skylab!

Skylab sizin için madenleri toplayan ve birleştiren, başlangıçta Credits toplamak için bulunmaz bir nimettir.

Skylab'ı ziyaret ettiğiniz zaman hepsinin gri renkte olduğunu fark edeceksiniz. Hepsini sırayla açmanızı ve en az 10 seviye olana kadar hepsini sırayla geliştirmenizi öneriyorum. Ancak şöyle bir nokta var;

Daima grupların birbirlerinden en az 1 seviye üstte olmasına dikkat edin. Nasıl yani? Örneğin Prometium-Enderium-Terbium grubunun daima Prometid-Duranium grubundan bir seviye üst olması gerekir. Aynı şekilde Prometid-Duranim grubu da Promerium-Xenomit grubundan 1 seviye üst olması gerekir. Seprom rafinesi ise bunların hepsinden alt seviye de olmalıdır.

Aynı zamanda Depo, Solar ve Temel modüllerde tüm gruplardan en az 2 seviye yukarıda olmalıdır ki rahat ve sorunsuz bir Skylab olsun.

Aradan uzunca zaman geçti, fazlasıyla Credits ve seviye kastınız. Geminiz artık sizin için artık yetersiz gelmeye başladı. Size önerim açık arttırma kısmından Goliath gemisini almanız. Ancak ek özellikleri olan G-Enforcer(+%5 ekstra hasar), G-Veteran(+%10 tecrübe puanı), G-Bastion(+%10 kalkan) ve G-Exalted(+%10 Şeref puanı) almanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

Ayrıca bu gemilerin dışında özel yetenekleri olan bir kaç gemi de mevcut, bunları birleştir kısmından parçalarını toplayarak birleştirebilirsiniz.

Örnek bir gemi birleştirmesi(Solace)

You must be registered for see images attach


Bu parçaları marketten Uridium ile, birleştirden alarak veya yeşil ganimet anahtarı ile kutulardan çıkartarak biriktirebilirsiniz.

Bu gemilerden birisini aldınız şimdi boş yerleri nasıl dolduracaksınız? Açık arttırmadan LF-3 lazeri alma zamanımız geldi. Buradan LF-3 lazerimizi sürekli olarak alarak gemimize donatalım ve hasarımızı olabildiğince arttıralım. Aynı şekilde kalkan ve hız jeneratörlerini de buradan alarak Uridium harcamaktan kaçınmamız bizim için iyi olacaktır.

Unutmadan geminize ekstraları da açık arttırmadan almanız fazlasıyla önemli bir şekilde Uridium tasarrufu etmenizi sağlayacaktır.

Artık geminiz daha iyi bir hale geldi. Hasarınız yüksek, seviyeniz 15'e kadar geldi, droidlerinizi İris yapmaya başladınız ama bir eksik var;

Bir numaralı yardımcımız olan PET'imiz!

PET'i birleştir kısmından veya dükkandan Uridium karşılığında alabiliriz. PET'imiz başta sadece koruma moduna sahip olacaktır. Dükkandan alacağınız modüller ve protokoller ile ona ekstra özellikler kazandırabilirsiniz. PET için en önemli önerim 3. seviye modül ve protokolleri açana kadar sadece koruma modunu kullanmanız ve sadece lazer slotlarını açmanız olacaktır.

Geminiz güçlendi iyi bir yere geldi ve artık kapı yapma zamanı!

Galaksi kapıları yeri dikkatinizi çekti değil mi? Orada galaksinin uzak noktalarına uzanan kapıları açarak güzel ödüller kazanabilirsiniz. Bunun içinde isterseniz Uridium ile isterseniz 5-3 haritasında Palladium toplayabilirsiniz. Benim önerim 5-3 haritasında Palladium toplamanız olacaktır.

Palladium topladık ve 5-2 haritasında onları enerjiye çevirdik, peki nasıl kullanmamız gerekiyor? En iyi verim alacağımız şekil de yani Phoenix gemisinde kullancağız. Galaksi kapılarında enerji kullanırken Nano gövdesi geliyor ve bu bizim parça gelme ihtimalimizi etkiliyor, eğer Phoenix gemisinin nano gövdesini fullerseniz Phoenix gemisindeyken bir daha nano gövde gelmeyecektir.

Bahsettiğim Nano gövde kısmı:

You must be registered for see images attach


Peki hangi kapıyı açacaksınız? Önerim Zeta kapısından başlamanız olacaktır. Kapıyı açması zor olsa bile en kolay kapıdır ve ödülü de fazlasıyla bereketlidir. Kapınızı yaparken Pazar günü bitirmenizi ve Galaksi Kapıları Çifte Ödül Günü etkinliğinden yararlanarak fazladan ödül almanızı öneririm.

Artık 17 seviyeye geldiniz ve Black Light haritası açıldı.

BL haritası açılınca bize Prometheus lazeri gibi çok güçlü bir silah kazanma fırsatı doğuyor.

İlk 10 Prometheus lazerimizi görevleri sırayla yaparak toplayabiliriz, ancak sonrasında kendi elimizle birleştirmeye başlayacağız.

BL haritası açılana kadar hatta açtıktan sonra da sürekli olarak Zeta kapısı dönmenizi öneriyorum. Pazar günleri yaptığınız zaman size 50 tane yeşil ganimet anahtarı verecektir, bunları Zeus gününde açarak Apis ve Zeus droidlerine parça ve LF-4 lazerini kolayca toplayabilirsiniz.


Umarım yeni başlayanlara yararlı bir rehber konu olacaktır.

Kod:
https://www.darkorbit.com/
 
Üst