Myth Panel v1.0 İnceleme - Öneri - Eleştiri - Yorum

Myth Panel v1.0 İnceleme - Öneri - Eleştiri - Yorum
12
2K
Forum sitemizde mesaj sayısı kasmak için oto mesaj yanıtlayıcı programlar kullanmak kesinlikle yasaktır.
Lütfen yorum yaparken ( ty,tyty, +++++, up up, asasdasf ) vb. anlamsız ifadeler kullanmayalım. Bu şekilde yorum yapan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.
Spam mesajlar atan kişileri RAPOR butonu ile bize bildiriniz!

gnusmas

Üye
8 May 2021
8
5
3
Merhabalar,

Bir kaç hafta önce kodlamasına başladığım cyberACS için kodladığım panel'i kendimce bitirdiğimi düşünüyorum rica etsem inceler misiniz.

Yorumlarınız benim için değerli. Önerilerde bulunup, eleştiri de yapabilirsiniz.

Panel Adresi :

Panelden bir kaç bilgi;
-----------------------------
* Sistemde Google Authenticator ile OTP eklidir. Oyundaki OTP ile eş zamanlı çalıştırılabiliyor. 30 saniyede bir değişen OTP sistemi mevcuttur. Hem oyunda hem panelde.
* Discord ile kayıt - giriş yap aktiftir. Kullanıcıya ait avatar, kullanıcı adı ve mail bilgisini kayıt eder.
* Sistemin kendine ait forum sistemi vardır. Herhangi bir forum entegre edilmemiştir. Forum içerisinde alıntı yapma, beğeni ve puan sistemi mevcuttur.
* Herkesin kullandığı iframe tabanlı inventory editör değildir. Tekrar baştan kodlanmıştır.
* Yayıncılar için başvuru ve yayıncıların listelendiği sayfa mevcuttur. Yayıncı yayında ise yayında live değilse offline olarak gösterir. Dlive api ile yayıncı bilgileri çekilmiştir.
* Daha çokça özellik mevcuttur incelerseniz farkedeceksinizdir.

Not: Sistem tema giydirme değildir. Tamamen baştan kodlanmıştır. Laravel alt yapı mimarisinde MVC olarak kodlanmış, Php 7.3+ desteklemektedir, hosting üzerinde çalışır aynı anda mysql ve mssql işlemleri yapar. MSSQL üzerinde panel'e ait hiç bir veri bulunmamaktadır.

Görsel ile taçlandıralım.
Resimleri görmek için kayıtlı olmalısınız

• Like
Tepkiler: Forathdor ve Mia

Forathdor

Üye
4 May 2020
22
7
13
Hocam tema ve yazım şeklini gayet beğendim ellerine sağlık güzel olmuş, piyasada senin gibi insanları görmek beni mutlu ediyor. Beni bilen bilir yıllardır kendimce ufakta olsa website geliştirmeye çalışıyorum PHP üzerinden. Son zamanlarda bende senin gibi MVC şekliyle C# panel yazıyorum. Kendimce fikirlerimi aşağıda belirteceğim.

Tooltip'i KRKO kullanman hoşuma gitti yeni ve güzel bi bakış açısı olmuş,
Temayı responsive yazman gayet güzel olmuş, bootstrap destekli olmasıda cabası,
Bana göre Drop List bölümünde yaratık detayları için farklı bir sayfa değilde Partial View Model kullanman daha güzel olabilir ama şuan ki halide güzel,
Page-preloader gayet mantıklı ve göze hoş gelen birşey ellerine sağlık,
Formlarda JSON kullanmak işlemi daha hızlı yaptırıp daha güzel kontroller sağlamış,
Discord, dlive, twitch tarzı platformlar ile cross-platform güzel olmuş hemde çoğu fotoğrafı ve bilgiyi onların CDN'inden alacağın için mevcut sunucuyu yormaz,
Yıllardır yaptığım fakat kimsenin tercih etmediği panel-forum ilişkisini güzel yazmışsın beğendim hocam, yoksa insanlar saçma salak vBulletin forumları farklı subdomainli sunuculara kurup saçma bir görüntü kirliliği yapıyorlardı,

Tavsiyem :
1- Sağ üstteki Account bölümü dropdown olarak değil de direk href vererek domain.com/account 'a yönlendir derim, daha az kafa karıştırır,
2- Telefon numarası bölümlerindeki "0" ı kaldırmanı tavsiye ederim çoğu insan sql 2018 altı kullandığı için çoğu zaman int to string olmadığından hatayla karşılaşabilirler,

Şimdilik aklımdakiler ve söylemek istediklerim bu kadar. Çalışmanı çok beğendim, takıldığın herhangi bir konu olursa dilediğin zaman PM yolu ile ulaşabilirsin. Başarılarının devamını dilerim dostum.

• Like
Tepkiler: gnusmas

Forathdor

Üye
4 May 2020
22
7
13
"Tema giydirme değildir" derken sanırım backend kodlamasından bahsediyordun dostum çünkü frontend css-html-js farklı bir temanın. Tema linkini merak edenler için aşağıya bırakıyorum.

• Like
Tepkiler: gnusmas

gnusmas

Üye
8 May 2021
8
5
3
Hocam tema ve yazım şeklini gayet beğendim ellerine sağlık güzel olmuş, piyasada senin gibi insanları görmek beni mutlu ediyor. Beni bilen bilir yıllardır kendimce ufakta olsa website geliştirmeye çalışıyorum PHP üzerinden. Son zamanlarda bende senin gibi MVC şekliyle C# panel yazıyorum. Kendimce fikirlerimi aşağıda belirteceğim.

Tooltip'i KRKO kullanman hoşuma gitti yeni ve güzel bi bakış açısı olmuş,
Temayı responsive yazman gayet güzel olmuş, bootstrap destekli olmasıda cabası,
Bana göre Drop List bölümünde yaratık detayları için farklı bir sayfa değilde Partial View Model kullanman daha güzel olabilir ama şuan ki halide güzel,
Page-preloader gayet mantıklı ve göze hoş gelen birşey ellerine sağlık,
Formlarda JSON kullanmak işlemi daha hızlı yaptırıp daha güzel kontroller sağlamış,
Discord, dlive, twitch tarzı platformlar ile cross-platform güzel olmuş hemde çoğu fotoğrafı ve bilgiyi onların CDN'inden alacağın için mevcut sunucuyu yormaz,
Yıllardır yaptığım fakat kimsenin tercih etmediği panel-forum ilişkisini güzel yazmışsın beğendim hocam, yoksa insanlar saçma salak vBulletin forumları farklı subdomainli sunuculara kurup saçma bir görüntü kirliliği yapıyorlardı,

Tavsiyem :
1- Sağ üstteki Account bölümü dropdown olarak değil de direk href vererek domain.com/account 'a yönlendir derim, daha az kafa karıştırır,
2- Telefon numarası bölümlerindeki "0" ı kaldırmanı tavsiye ederim çoğu insan sql 2018 altı kullandığı için çoğu zaman int to string olmadığından hatayla karşılaşabilirler,

Şimdilik aklımdakiler ve söylemek istediklerim bu kadar. Çalışmanı çok beğendim, takıldığın herhangi bir konu olursa dilediğin zaman PM yolu ile ulaşabilirsin. Başarılarının devamını dilerim dostum.
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim meslekdaşım. Dediğin gibi tüm verileri json veri yapısı ile alıyorum ve veritabanında da o şekilde tutuyorum. Telefon numarasındaki "0" olayına gelecek olursak sistem multi sql ile çalışıyor. Mysql ve MSSQL birlikte çalışıyorlar. Ağır yük bindirecek işlemler cron ile belli aralıklarla mysql de barınıyor. Kullanıcı dataları da aynı şekilde mysql tarafında mssql tarafında telefon mail vb tutulmuyor. Primary ve Secondary DB olarak biçimlendirdim anlayacağın.

"Tema giydirme değildir" derken sanırım backend kodlamasından bahsediyordun dostum çünkü frontend css-html-js farklı bir temanın. Tema linkini merak edenler için aşağıya bırakıyorum.

Bu yorumuna istinaden de giydirmeden kastım uskopanel veya benzeri panellere sadece tema giydirmesi yapılıyor ondan bahsettim. Backend tamamen sıfırdan yazıldı. MVC laravel ve symfony'i ile merge edilmiş şekilde yazıldı.

Misal php_odbc.dll ile değil de pdo_odbc ile yazdım. örnek bir kod yapımı göstermek isterim.

PHP:
  public function monsterDropAjax2($sSid){
        $mons = DB::connection('primary')
            ->table("K_MONSTER")
            ->select("iMoney,iLoyalty")
            ->where("sSid","=",$sSid)
            ->getAllRes('array');

$drop = DB::connection('primary')
            ->table("K_MONSTER_ITEM")
      ->select("iItem01,iItem02,iItem03,iItem04,iItem05,iItem06,iItem07,sPersent01,sPersent02,sPersent03,sPersent04,sPersent05,sPersent06,sPersent07")
            ->where("sIndex","=",$sSid)
            ->getAllRes('array');

$item = array(
      "money"=>$mons[0]['iMoney'],
      "np"=>$mons[0]['iLoyalty']
    );
    for($i = 1;$i<=7; $i++){
      if($drop[0]['iItem0'.$i] >= 100000000){
        $ui = DB::connection('primary')
          ->table("ITEM")
          ->select("strName")
          ->where("Num","=",$drop[0]['iItem0'.$i])
          ->getAllRes('array');

$item['itemList'][]=array(
          "Num"=>$drop[0]['iItem0'.$i],
          "strName"=>$ui[0]['strName'],
          "sPersent"=>$drop[0]['sPersent0'.$i]/100
        );
      }else{
        if($drop[0]['iItem0'.$i] == 0){
            "strName"=>"---",
          );
        }else{
            "strName"=>"Grup Item",
          );
        }
      }
    }

return json_encode($item,JSON_UNESCAPED_UNICODE);
  }

Baktım piyasadaki çoğu panel'e hepsinin alt yapısı aynı sadece tema değiştirmişler. Bider odbc_connect kullanıyorlar. Php 5.6 nın ilerisine gidememişler. Ben php 7.4 + çalışıyorum. Şuan 8 üzerinde yoğunlaştım, artık üzerine koya koya gitmeyi düşünüyorum panel üzerinde. Tabi ek olarak da yeni web editörler yazıyorum. Masaüstünde yapılanlar'ı web e Taşıyorum.

Misal bir web drop editör'üm (Oyun içerisinde web uif atanarak kullanılıyor. Oyun içerisindeki dropları ayarlamak günlerce sürmek yerine bir kaç saatte hazırlanabiliyor ^^ );
You must be registered for see images attach

Mia

28 Nis 2020
930
186
314
Güzel çalışma elinize sağlık bu işlerle uğraşanları görmek çok güzel kıymeti bilinmeli iyi çalışmalar güzel projelere

4 Kas 2020
138
2
24
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim meslekdaşım. Dediğin gibi tüm verileri json veri yapısı ile alıyorum ve veritabanında da o şekilde tutuyorum. Telefon numarasındaki "0" olayına gelecek olursak sistem multi sql ile çalışıyor. Mysql ve MSSQL birlikte çalışıyorlar. Ağır yük bindirecek işlemler cron ile belli aralıklarla mysql de barınıyor. Kullanıcı dataları da aynı şekilde mysql tarafında mssql tarafında telefon mail vb tutulmuyor. Primary ve Secondary DB olarak biçimlendirdim anlayacağın.

Bu yorumuna istinaden de giydirmeden kastım uskopanel veya benzeri panellere sadece tema giydirmesi yapılıyor ondan bahsettim. Backend tamamen sıfırdan yazıldı. MVC laravel ve symfony'i ile merge edilmiş şekilde yazıldı.

Misal php_odbc.dll ile değil de pdo_odbc ile yazdım. örnek bir kod yapımı göstermek isterim.

PHP:
            ->table("K_MONSTER")
            ->getAllRes('array');

->select("iItem01,iItem02,iItem03,iItem04,iItem05,iItem06,iItem07,sPersent01,sPersent02,sPersent03,sPersent04,sPersent05,sPersent06,sPersent07")
            ->getAllRes('array');

$item = array(
    );
    for($i = 1;$i<=7; $i++){
          ->table("ITEM")
          ->select("strName")
          ->getAllRes('array');

);
      }else{
            "strName"=>"---",
          );
        }else{
            "strName"=>"Grup Item",
          );
        }
      }
    }

}

Baktım piyasadaki çoğu panel'e hepsinin alt yapısı aynı sadece tema değiştirmişler. Bider odbc_connect kullanıyorlar. Php 5.6 nın ilerisine gidememişler. Ben php 7.4 + çalışıyorum. Şuan 8 üzerinde yoğunlaştım, artık üzerine koya koya gitmeyi düşünüyorum panel üzerinde. Tabi ek olarak da yeni web editörler yazıyorum. Masaüstünde yapılanlar'ı web e Taşıyorum.

Misal bir web drop editör'üm (Oyun içerisinde web uif atanarak kullanılıyor. Oyun içerisindeki dropları ayarlamak günlerce sürmek yerine bir kaç saatte hazırlanabiliyor ^^ );
Teşkkürler

Forathdor

Üye
4 May 2020
22
7
13

PHP:
            ->table("K_MONSTER")
            ->getAllRes('array');

->getAllRes('array');

$item = array(
    );
    for($i = 1;$i<=7; $i++){
          ->table("ITEM")
          ->select("strName")
          ->getAllRes('array');

);
      }else{
            "strName"=>"---",
          );
        }else{
            "strName"=>"Grup Item",
          );
        }
      }
    }

}

Yazım şeklini dediğim gibi beğendim hocam, artık insanlar düz ADO.NET şekliyle SQL yazılımını bırakıp daha çok işlevsel olan LinQtoSQL şekline geçmeli ki bende yeni yazıyor olduğum MVC C# projemde ADO yerine LinQ kullanıyorum.
Editör projen hoşuma gitti gayet mantıklı tüm herşeyi tek bir yerde barındırmak.
Ama bahsettiğim barındırma olayı şöyle şimdi sen DB'de kaydettireceğin tablonun tipini Integer olarak NOT NULL şeklinde girmişsindir fakat sattığın veya kullanacak başka birisi oraya rastgele 0535xxxx yerine 00000000 girdiği anda tabloda orası 0 olarak gözükür ondan demiştim ama Json data tarafında veya php data tarafında kontrollerini sağladıktan sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum benimkisi sadece bir hatırlatmaydı tekrardan başarılar dilerim.
Bu projeyi burada gösteriye açman benide şevklendirdi bende 1-2 güne tamamen bitirdikten sonra kendi projemi bu forumda görücüye çıkarmayı planlıyorum ve senin değerli yorumlarını bekliyorum dostum. İyi çalışmalar :)

• Like
Tepkiler: gnusmas ve Mia

gnusmas

Üye
8 May 2021
8
5
3
Yazım şeklini dediğim gibi beğendim hocam, artık insanlar düz ADO.NET şekliyle SQL yazılımını bırakıp daha çok işlevsel olan LinQtoSQL şekline geçmeli ki bende yeni yazıyor olduğum MVC C# projemde ADO yerine LinQ kullanıyorum.
Editör projen hoşuma gitti gayet mantıklı tüm herşeyi tek bir yerde barındırmak.
Ama bahsettiğim barındırma olayı şöyle şimdi sen DB'de kaydettireceğin tablonun tipini Integer olarak NOT NULL şeklinde girmişsindir fakat sattığın veya kullanacak başka birisi oraya rastgele 0535xxxx yerine 00000000 girdiği anda tabloda orası 0 olarak gözükür ondan demiştim ama Json data tarafında veya php data tarafında kontrollerini sağladıktan sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum benimkisi sadece bir hatırlatmaydı tekrardan başarılar dilerim.
Bu projeyi burada gösteriye açman benide şevklendirdi bende 1-2 güne tamamen bitirdikten sonra kendi projemi bu forumda görücüye çıkarmayı planlıyorum ve senin değerli yorumlarını bekliyorum dostum. İyi çalışmalar :)
Discord adresinizi verebilir misiniz hocam özelden. Sizinle ortak bir proje de geliştirebiliriz. Bence çok güzel birşey çıkarabiliriz diye düşünüyorum :)

DelitaY

Üye
14 Ocak 2024
78
33
28
görselleri başka bir oyuna ait cobal mı neydi verdiğin link açılmıyor bakamadım :)

Forum sitemizde mesaj sayısı kasmak için oto mesaj yanıtlayıcı programlar kullanmak kesinlikle yasaktır.
Lütfen yorum yaparken ( ty,tyty, +++++, up up, asasdasf ) vb. anlamsız ifadeler kullanmayalım. Bu şekilde yorum yapan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.
Spam mesajlar atan kişileri RAPOR butonu ile bize bildiriniz!