MVC C# Panel Projesi Tanıtım ve Tartışma

MVC C# Panel Projesi Tanıtım ve Tartışma
12
1K
Forum sitemizde mesaj sayısı kasmak için oto mesaj yanıtlayıcı programlar kullanmak kesinlikle yasaktır.
Lütfen yorum yaparken ( ty,tyty, +++++, up up, asasdasf ) vb. anlamsız ifadeler kullanmayalım. Bu şekilde yorum yapan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.
Spam mesajlar atan kişileri RAPOR butonu ile bize bildiriniz!

Forathdor

Üye
4 May 2020
22
7
13
Merhabalar değerli forum üyeleri, ben ortalam 6-7 yıldır PHP tabanlı panel / pus / forum geliştiricisiyim.Artık PHP'yi bırakmanın zamanı gelmişti ve ortalama 2 aydır üzerinde çalıştığım MVC C# LinQ modelli tasarımımı sizlere sunuyorum ve değerli yorumlarınızı bekliyorum.Şuanlık elimde sunucu olmadığı için local'den aldığım ekran görüntülerini ve tema özelliklerini aşağıya bırakıyorum.

Tema Sahibi :

Yazım dili : C# MVC
Veritabanı bağlantı : EntityFramework 5.0 - LinQ (Hiçbir türlü ADO.NET açık kodlu veritabanı sorgusu kullanılmamıştır tamamiyle parametrelerden oluşmaktadır)
Derleme : Proje C# olduğu için kodlar açık bir şekilde teslim edilmez.DLL içerisine gömülerek IIS üzerinden DLL çalıştırması ile kullanılmaktadır.

Örnek kod (GM Listesi)
C#:
        public List<UserRankModel> GetGameMasters()
        {
            var result = (from user in context.USERDATA
                          from current in context.CURRENTUSER.Where(o => user.strUserID == o.strCharID).DefaultIfEmpty()
                          where user.Authority == 0
                          select new UserRankModel
                          {
                              strUserId = user.strUserID,
                              Class = user.Class,
                              Level = user.Level,
                              Loyalty = user.Loyalty,
                              LoyaltyMonthly = user.LoyaltyMonthly,
                              Nation = user.Nation,
                              Race = user.Race,
                              Knights = user.Knights,
                              IsOnline = current == null? false : true
                          }).OrderByDescending(x => x.strUserId).ToList();

return result;
        }

Ekli Özellikler :
# Yönetici sayfasından eklenen hiçbir fotoğraf direk projeye dahil edilmez Base64 ile şifrelenip veritabanında tutulur.
1 - ) Oyuncu,klan,oyun yöneticisi,aylık,yıllık,yasaklı oyuncu sıralamaları.
2 - ) Jquery ile dinamik oyuncu profili / eşya / stat görüntüleme.
3 - ) Haritaya göre içerisindeki mobları listeleme ve mobların içerisinden düşen tekil / grup eşyaları gösteren Modal.
4 - ) Upgrade oranlarını gösteren ve anlık olarak tablodan bilgilerini çeken sayfa.
5 - ) ITEM_EXCHANGE tablosu ile bağlantılı dinamik kırdırılan itemlerin gösterildiği sayfa.
6 - ) Yönetici panelinden konfigüre edilebilen haberler / etkinlikler ve indirilecekler sayfaları.
7 - ) Anasayfa'da oyun içinden gelen veya oyunla ilgili fotoğrafların / ekran görüntülerinin photoswipe karoseli.
8 - ) Giriş yap / kayıt ol / şifre değiştir sekmeleri (Farklı sayfa olarak değil modal olarak yazılmıştır).
9 - ) Giriş yapan kullanıcının "Hesabım" bölümü ve şifre / mail / telefon / item kilit şifre değiştirme sayfaları.

Kullanılan ve yardım alınan JS kütüphaneler :
# Bundle şekliyle tek bir anda load edilir sayfaya tüm css/js unsurları
# İzinsiz kullanılmasın diye gerekli olan tüm JS dosyaları library.init komutlarıyla tek bir elden çıkmaktadır ve gerekli çoğu JS dosyası min edilmiştir.
1 - ) Bootstrap
2 - ) Flickity
3 - ) Fontawesome
4 - ) Gsap
5 - ) Jarallax
6 - ) Jquery
7 - ) Moment
8 - ) Nanoscoller
9 - ) Photoswipe
10 - ) Popper.JS
11 - ) Sticky-kit
12 - ) Sweetalert

Son Olarak : Projede 2 adet veritabanı bulunmaktadır. 1'i veritabanı sadece oyunla ilgili tablolar'dan (userdata,item_exchange,item) veri çeker ve günceller.İkincisi ise yönetici tarafı içindir ve içerisinde sadece yöneticilerin erişebileceği tabloları barındırmaktadır (Site ayarları, mykol bilgileri vs).

Ekran Görüntüleri

You must be registered for see images attach

• Like
Tepkiler: nxwile ve Mia
Forum sitemizde mesaj sayısı kasmak için oto mesaj yanıtlayıcı programlar kullanmak kesinlikle yasaktır.
Lütfen yorum yaparken ( ty,tyty, +++++, up up, asasdasf ) vb. anlamsız ifadeler kullanmayalım. Bu şekilde yorum yapan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.
Spam mesajlar atan kişileri RAPOR butonu ile bize bildiriniz!