Sanal bilgisayar oluşturmak (VMWARE) nedir?

Sanal bilgisayar oluşturmak (VMWARE) nedir?
0
663
Forum sitemizde mesaj sayısı kasmak için oto mesaj yanıtlayıcı programlar kullanmak kesinlikle yasaktır.
Lütfen yorum yaparken ( ty,tyty, +++++, up up, asasdasf ) vb. anlamsız ifadeler kullanmayalım. Bu şekilde yorum yapan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.
Spam mesajlar atan kişileri RAPOR butonu ile bize bildiriniz!

Anotherday

Üye
23 Kas 2020
18
1
13
VMware nedir =
VMware, Inc. sanallastırma yazılımları üreten bir . 1998'de kurulmuş olan şirket , merkezlidir. Hisselerinin çoğunluğu 'a aittir. Ocak 2016 yılında teknolıji şirketi tarafından alındı.

VMware'ın masaüstü yazılımı , ve üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca kurumsal ürün olarak VMware ve yazılımları "bare-metal", yani doğrudan donanımda çalışan vardır.

sanallaştırma teknolojisi ile bir bilgisayar içerisinde başka işletim sistemi olan sanal bir bilgisayar kurula bilir. örneğin kendi işletim sisteminiz windows10 fakat sanal bilgisayar işletim sisteminiz linux gibi.

VMWARE kurulum

VMware Player Kurulumu​

1. VMware kurulumu için, firmanın İnternet sitesine tıklayarak girip, işletim sisteminize göre seçim yaparak kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
You must be registered for see images attach

2 İndirme işlemi bittikten sonra dosyayı çalıştırıyoruz. Windows işletim sisteminde kurulum dosyasının çalıştırırken size bir uyarı verebilir. Onaylayıp devam ediyoruz uyarıları okumanızda tavsiye var

3. İlk penceremiz program bilgilendirmesi hakkında. Next butonuna tıklıyoruz.

4. Lisans anlaşması veya anlaşmalarını
onaylayıp Next butonuna tıklıyoruz.

5. VMware kurulum dosyalarının bilgisayarımızda hangi dizine kopyalanacağı hakkında seçim yapılıyor. dilerseniz C haricinde bi yere kurulum yapa bilirsiniz bence C dısında bi yere yapmanız daha uygun

6. Kullanıcı deneyimi ayarları kısmından;

• Check for product update on startup ; VMware her başlatıldığında güncel sürüm kontrolünün yapılmasını istiyorsak bu kısmı onaylıyoruz. Her guncel surumde farklı ozellıkler gelıyor
  • Help improve VMware Workstation Pro ; programda oluşması muhtemel hataların VMware destek ekibine gönderilmesini istiyorsak bu kısmı onaylıyoruz. destek ekibi genellikle geri bildirim veriyor
Next butonuna tıklayarak kuruluma devam ediyoruz.

7. VMware program kısa yolunun, Windows masa üstünde ve Başlatma oluşturulup oluşturulmayacağını bu pencereden seçebilirsiniz. Kısa yol eklemen zamandan tasarruf

8. Install butonuna tıklayarak, seçtiğimiz ayarlara göre kurulum işlemini başlatıyoruz. işletim sistemi seçimini program içerisinden yapacağız

9. VMware program kurulumu gerçekleşiyor.

10. Finish butonuna tıklayarak VMware Player Kurulumu işlemini bitiriyoruz. Az kaldı dayanın :)

11 Lisans seçeneğini gerçekleştirdikten sonra VMware programı başlıyacaktır. internet üzerinden güncel keylerı bulabilirsiniz

Forum sitemizde mesaj sayısı kasmak için oto mesaj yanıtlayıcı programlar kullanmak kesinlikle yasaktır.
Lütfen yorum yaparken ( ty,tyty, +++++, up up, asasdasf ) vb. anlamsız ifadeler kullanmayalım. Bu şekilde yorum yapan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.
Spam mesajlar atan kişileri RAPOR butonu ile bize bildiriniz!